ראשי > תחומי התמחות > שיקום לאחר הלידה

שיקום לאחר הלידה

בכל יום אני פוגשת נשים בקליניקה, שרוצות להרגיש עצמן "כמו לפני הלידה": להראות טוב, לתפקד במלוא הכח ולהנות מאינטימיות "כמו פעם". האם השינויים שעברת בתקופת ההריון ובלידה הם בלתי הפיכים? המודעות לצרכי הגוף והידע כיצד ניתן להשתקם במהרה הם הכלים הנדרשים כדי להפוך את החלום למציאות. תקופת משכב הלידה והשיקום המקצועי לאחריה הם אלו שיקבעו את היכולת הפיזית שלך ואת קצב החזרה לשגרה, גם בתפקוד היומיומי וגם בזוגיות. חשוב לציין כי הלידה, פרט להיותה חוויה מדהימה ומרגשת בחיי האישה, היא גם תהליך פגיעה מכנית בשרירי האגן, בדרגה כזו או אחרת. צריך להתייחס למצב זה בהתאם– יש לדאוג לשיקום מקצועי של האזור כדי למנוע בעיות עתידיות, כגון – חוסר שליטה בסוגרים, צניחת קירות הנרתיק, הפרעה בעונג המיני, כאבים באזור הצלקות, רפיון שרירי הבטן ועוד. במלים אחרות: ירידה באיכות החיים.

מה קורה במהלך הלידה ולאחריה?

במהלך הלידה עצמות האגן מתרחבות ושרירי האגן נמתחים כדי לאפשר יציאה של תינוק דרך תעלת הלידה. השרירים נמתחים ונקרעים בדרגות חומרה שונות, מה שמחליש את היכולת של הרקמה לשאת עומס ביומיום, גורם לבעיות שליטה בסוגרים ולצניחה של איברי האגן.

הצלקות בלידן, שנשארות לאחר האפיזיוטומי (החתך המבוקר בלידן) או לאחר קרעים ספונטניים, עלולות לגרום לכאב ולאי נוחות בזמן מגע מיני.

קיר שרירי הבטן עדיין חלש (השרירים נמתחים ואף נפרדים מקו האמצע בתקופת ההריון), וכן חשוב להקפיד על משכב לידה ולהמנע מעומס עודף.

כל אחת מכן יודעת כי לאחר שבר או חבלה יש צורך בשיקום האיבר הפגוע כדי להחזירו לתפקוד אופטימלי.אותו התהליך השיקומי דרוש גם לשרירי האגן ולשרירי הבטן, שבהחלט עוברים טראומה.

בימינו, ברוב מדינות אירופה, כל אישה ולדנית נשלחת לשיקום לאחר כל לידה, גם אם איננה מדווחת על מצוקה כלשהי, אלא כאקט מניעתי.

מהי ייחודיות השיקום בקליניקה לבריאות האישה?

לאחר בדיקה קפדנית נבנית תכנית שיקומית בהתאם לצרכיה של האישה.

הדגש המרכזי הוא –שיפור איכות החיים: יכולת השליטה בסוגרים, הורדת תסמיני דחיפות ותכיפות במתן שתן, חיזוק שרירי האגן, מניעה וטיפול בצניחת האיברים, טיפול בצלקות פנימיות (וגינליות), טיפול בכאבי אגן וגב תחתון. חיזוק שרירי הבטן הינו חלק בלתי נפרד מתהליך השיקום שלאחר הלידה, כולל טיפול בתופעת DIASTASIS RECTI–הפרדות שרירי הבטן.

בנוסף, נתאים איזון תזונתי להשלמת מאגרי הגוף שהתרוקנו במהלך ההריון.

השיקום בשיטת הטיפול המשולב מספק תוצאות רצויות ומאפשר חזרה לאיכות חיים מירבית.
הטכניקות הטיפוליות העומדות לרשותך הן: טיפול ידני ופיזיותרפיה לשיקום האגן, ביופידבק, אוסטאופתיה, טיפול ויסצרלי, דיקור, אולטרא-סאונד טיפולי לצלקות TAPING ועוד.

בעזרת שיקום מקצועי ומקיף תוכלי למנוע בעיות עתידיות ולהבטיח לעצמך איכות חיים גבוהה לטווח ארוך, תפקוד מלא ושמחת חיים.

מי אמר שלהיות אמא טובה משמעותו לשכוח מהצרכים שלך?
אישה שמרגישה טוב, פיזית ונפשית, היא האם ובת הזוג שמסוגלת לדאוג למשפחתה בדרך הטובה ביותר!

בעיות נפוצות לאחר הלידה, הניתנות לטיפול בקליניקה:

מחפשת מענה מקצועי לשיקום לאחר הלידה או ניתוח קיסרי? 
חשוב לך להחזיר לגופך את החיוניות והיופי?
את מוזמנת להתקשר אלי לשיחת ייעוץ.
הקליניקה עובדת בהסדר עם קופ"ח וחברות ביטוח נבחרות.

אינה בקר - פיזיותרפיסטית מוסמכת B.P.T 
0545707167

אינה בקר - שיקום האגן לאחר לידה

השאירו תגובה  כאן :