מהם ליקויי הפוריות בהם אני מטפלת?

אי-פוריות האישה לעיתים קרובות נובעת מפגיעה מכנית ברקמות ומחסימת מעברים בחלל הרחם, החצוצרות והשחלות, וזאת בשל הדבקויות באיברים אלה.

כיצד נוצרות ההדבקויות?
איברי האגן והבטן נעים בתוך חלל הבטן והם עטופים בקרום נסיובי דק ושקוף - צפק (פריטונאום). תפקוד האיברים תלוי ביכולת התנועה החופשית שלהם בתוך עטיפה זו. ההדבקויות הן צלקות שנוצרות עקב פגיעה מכנית בעטיפה בצפק בזמן ניתוחים, פעולות פולשניות בחלל הבטן והאגן והפלות. סיבות נוספות להווצרות הדבקויות יכולות להיות דלקות מסוגים שונים - אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות. להדבקויות ישנה נטיה להתפשט לאיברים הסמוכים וליצור קשרים אשר מונעים את התנועתיות התקינה של איברי הגוף ואף גורמות לכאבים חזקים, אי נוחות ומגבלה בתפקוד האיבר. כמו כן, עם הזמן, עלולים להתרחש שינוים במבנה הרקמה ושיבושים בתפקוד האיבר .

באילו מקרים נוצרות חסימות מכניות המונעות הריון טבעי ?

  • אישה שעברה ניתוח קיסרי או נתוח אחר בבטן התחתונה ו/או באגן.
  • הפלות.
  • דלקות חוזרות באיברי האגן(שלפוחית השתן/רחם/מעיים).
  • אישה הסובלת מאנדומטריוזיס או מתופעת השחלות הפוליציסטיות. במקרים אלה נוצרות חסימות מכניות במעברי מעיים, בחצוצרות, בשחלות וברחם.
  • צניחות של איברי האגן: במיוחד בצניחת רחם ישנו קושי מכני להרות

מהם התסמינים לחסימות מכניות באגן? 

  • אי נוחות באזור האגן, כאבי בטן ו/או אגן חזקים (כולל כאב וגינלי וכאב בפי הטבעת). אופיים עשוי להשתנות לפי מיקום הבעיה.
  • וסת לא סדירה ו/או כזו המלווה בכאבים חזקים.
  • שיבושים במערכת האורינרית (דלקות כרוניות, ציסטיטיס, בעיות במתן שתן וביכולת להתאפק).
  • כאבים ביחסי מין ולאחריהם.

טיפול בבעיות פוריות

אינה בקר - טיפול בבעיות פוריות - תיאור סכמתי
אינה בקר - טיפול בבעיות פוריות

אם את מתקשה להרות, אני מציעה פתרונות מקצועיים, אפקטיביים ולא פולשניים להכנת גופך להריון טבעי.
אני מזמינה אותך להתקשר אלי לקביעת פגישת ייעוץ ראשוני

אינה בקר - פיזיותרפיסטית מוסמכת  B.P.T
0545707167
 

איך משחררים חסימה מכנית בחלל האגן?

הטיפול הנכון מתחיל באבחון מדויק של סיבת אי הפריון. לפי נסיוני הרב בתחום הפריון, אני רואה כי בטיפול המשולב עבור אחוז ניכר של נשים ניתן לחסוך את תהליך ה- IVF הקשה והפולשני, המלווה בהמון תופעות לוואי, פיזיולוגיות ונפשיות.
כפי שהזכרתי מעלה, להדבקויות אותן תכונות כמו אלו של צלקות. לכן, הטיפול מתמקד במתיחה, בשחרור ובהמסה  של הרקמה הצלקתית, ואף מניעת היווצרותה מחדש.

מה מיוחד בטיפול בבעיות פוריות בקליניקה לבריאות האישה?

הטיפול מותאם לכל אישה באופן אישי. לאחר תשאול ובדיקה פיזית קפדנית מותאמים הכלים לטיפול, לפי מיקום ההדבקות. לרוב, הטיפול משלב בין פיזיותרפיה לאגן, אוסטאופתיה, טיפול ויסצרלי (באיברים פנימיים), דיקור, טכניקות של MANUAL TREATMENT, אולטרא-סאונד ושימוש בטכניקת TAPING.

בנוסף מגובשת, בהתאמה אישית, סידרת תרגילים בתוספת מתיחות. כל אישה מקבלת הדרכה לשינויים מומלצים בהרגלים היומיומיים שלה: הרגלי אכילה, הרגלי התרוקנות. תוספי מזון וצמחי מרפא משולבים לפי צרכיה של כל אחת ואחת.
שילובם של טיפולים קונבנציונליים יחד עם טיפולי רפואה משלימה בפתרון בעיות פריון הוא שילוב אופטימלי, אשר מאפשר לפתור את הבעיה מהמקור, וזאת מבלי לסכן את האישה ו/או את הילד המתוכנן..

השאירו תגובה  כאן :

אינה בקר - טיפולך בבעיות פוריות
ראשי > תחומי התמחות > טיפול בבעיות פוריות